Instagram İşletme Hesabı ve Reklam Hesabı Değiştirmek

Instagram'da reklam verenler için bir işletme hesabı gerekliliği vardır. İşletme hesapları Instagram'a bağlı olan Facebook sayfası üzerinden, Facebook hesabınızda, Business Manager içerisinde oluşturulur. Daha fazla bilgi ve işletme hesap sınırı ile ilgili makalemizi görüntülemek için buraya  bakabilirsiniz.

Instagram hesabında işletme hesabını değiştirerek farklı bir reklam hesabı kullanabilirsiniz. Örneğin; siz ilk defa reklam vermek istediğinizde Instagram üzerinden verilen reklamlar sizin "kişisel işletme hesabınızda" yayınlanmaya başlar. Tüm ödeme bilgileri ve reklam hareketlerini kişisel reklam hesabınızda, business manager içerisinde görebilirsiniz. Farklı bir işletme ve reklam hesabında reklamlarınızı bulundurmak isterseniz;

  • Instagram uygulamasını açın
  • Ayarlar kısmına gelin
  • İşletme yazısına tıklayın
  • Tanıtım ödemeleri kısmına gelin

En üstte "Facebook Reklam Hesabı" bölümü yer almaktadır. Buraya tıkladığınızda reklam hesabınız için hangi işletmeleri seçebileceğiniz görünür. Eğer sadece 1 tane işletme görünüyorsa ve değişiklik yapamıyorsanız hemen business.facebook.com  adresine giderek kayıt yapabilir ve yeni bir işletme ekleyebilirsiniz, ekleme işleminizin ardından yukarıda sıralanan işlemleri tekrar yaptığınızda yeni işletmeler IG hesabınızda görünür.

Avantajları Nelerdir?

  • Farklı ödeme yöntemleri ile reklamlar yapmak isteyenler için kullanışlı
  • Çok müşterisi olan kişiler için işletmeyi seçme rahatlığı

Hepsi bu kadar.