Instagram Kapatılan Hesap ve Kurtarma

Instagram hesabınıza yeniden giriş yapmak istediğinizde "hesabınız kapatıldı" uyarısı almak tam bir kabus. "Hesabınız koşullarımızı ihlal ettiği için kapatıldı" yazısı hesabınızın kalıcı olarak kapatıldığını gösterir ve bunun için tek bir şansınız kalır. Ne yazık ki bu durum Instagram politikaları nedeniyle uygulanmaktadır ve bazen mağduriyetler yaşanmaktadır.

Hesabınızın kapatılmasının başlıca nedenleri:

  • Yapay takipçi işlemleri
  • Yapay beğeni işlemleri
  • Yapay yorum ya da video izlenme işlemleri

Söz konusu durumlar tespit edildiğinde Instagram hesabınızı kapatır.

NOT: Bu konu  teliften kapanan hesap dışındaki kapanmaları içerir yani koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısı alanlar bu makaledeki adımları izlesin. Aynı şekilde "taklitten kapanan hesaplar" içinde formlar zaman zaman çözüm olmaktadır. Bazı durumlarda taklitten kapanan hesaplar için özel çalışma yapılması gerekmektedir. İletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca çalınan Instagram hesapları için buradan destek alabilirsiniz.

En altta yer alan yorumlara göz atarak kendinize uygun çözümlere de göz atabilirsiniz.

Instagram Hesabını Geri Almak İçin Ne Yapılmalı?

Hesaba giriş yapmaya çalıştığınızda aşağıdaki gibi instagram hesabı kapatıldı ekranı çıkar.

Karışınıza çıkan ekran bu şekildedir:

ADIM ADIM INSTAGRAM HESAP AÇMA NASIL YAPILIR?

Burada "itiraz" bölümü bulunur. İtiraz bölümünü doldurmadan önce dikkat etmeniz gerekenler:

  • Ad, soyad ve diğer istenen bilgiler doğru girilmeli
  • İtiraz formunda yazdığınız e-mail adresi, kapatılan hesabınızın e-mail adresiyle aynı olmalıdır.
  • Eğer bir işletmeyseniz, işletmenizin kuruluş ve diğer belgelerini mutlaka "ek olarak" gönderin.İtiraz formunu sadece "1 kez" doldurun. Ard arda "acaba form gitti mi" diye düşünüp tekrar göndermeyin. İnceleme ve geri dönüş süresini uzatabilirsiniz.

Instagram Hesabı Neden Kapanır?

Özellikle instagramda yeni vârolan hesaplar hızlı büyümek için acele ederler. Yeni hesapların en çok başvurduğu yöntemler ise listede. Eğer bu taktiklerle yola kilk andan başlarsanız hesabınız kapatılır.

Instagram algoritmaları artık çok daha güçlü ve herşeyi tespit edebiliyor.

Yeni bir hesap için yapılmaması gerekenler:

  • takipçi satın almak,
  • beğeni sayısını organik olmayan şekilde arttırmak,
  • alakasız etiketler kullanmak,
  • çok fazla kişiye takip isteği göndermek

Instagram Hesap Açma Taktikler ve Öneriler

İnternette "instagram hesabınızı açıyoruz" başlığı adı altında ücret isteyenlere itibar etmeyin, hesabın açılması için "tek geçerli yöntem" itiraz formu doldurmak.

Yeni bir hesapsanız hesabınızın kapatılmasına çok da üzülmeyin ve hemen başka bir hesapla yola koyulun. Bu durumda "itibarlı bir instagram hesabı" satın almanızı öneririm. Söz konusu hesabın ismini değiştirerek kullanmaya devam edin. Önemli olan organik bir miktar takipçisi olması.

Koşulları ihlal ettiği gerekçesiyle kapatılan instagram hesabını açmak için bazı ipuçları var. Bu ipuçlarını dikkatlice okuyarak uygulayabilirsiniz.

***2.form doldurma şekli ve itiraz şekli: https://help.instagram.com/contact/396169787183059 adresinden yapılmaktadır ama üstteki adımı uyguladıysanız bu adrese girmeyin şimdilik, ayrıca bu formu doldururken VPN uygulama kullanmanızı, uygulamada ülke olarak "Almanya "İngiltere" gibi ülkeleri seçmenizi öneriyoruz. Uygulama olarak ise VPN Inf kullanabilirsiniz.***

***3.form doldurma şekli ve itiraz şekli: https://help.instagram.com/contact/606967319425038 ***

***Farklı bir yöntem olarak Iphone kullanıcıları instagram++ programını indirir. Ardından sideload .cc sitesinden instagram++ uygulamasını indirir ve devam eden adımları uygular. Buradan indirilen uygulama ile bazı kişilerin hesaplarına erişebildiği görülmüştür. Son çare denenmelidir.**


-----------------------

Güncelleme: Koronavirüs nedeniyle Instagram tarafında destek biletlerine geç dönüşler yaşanıyor. Çok fazla destek talebi/form göndererek spam durumuna düşmeyin.

Güncelleme (Ağustos 2020): Ağustos 2020 itibariyle Instagram destek formları çalışmıyor. Form doldururken şu hatayı veriyor:

 "Geçersiz kullanıcı adı" "Girdiğiniz kısa bağlantı bir Kullanıcı değil. Lütfen geçerli bir Kullanıcı girin. Bir içeriğin bağlantısını edinmeyi öğrenmek için buraya tıklayın." 

Ayrıca bir süredir birçok hesapta kimlik onayına düşüyor. Kimlik onayına düşen hesaplarda "24 saat" uyarısı çıkar, doğrulama istenir. Ve 24 saat uyarısından sonra hesap kapanır.

-----------------------

Son olarak yine tekrar etmekte yarar var teliften kapatılan ya da hacklenen, çalınan instagram hesapları için bu formları boşuna denemeyin malesef bu şekilde kapanan hesapların geri gelmesi çok zor, özel yöntemler kullanarak açmaktayız.

Yardım ve diğer istekleriniz için istalya.com web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.