Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Instagram hesabını kalıcı olarak silmeden önce hesapta yer alan tüm verilerin tamamen silineceğini ve kurtarılamayacağını unutmayın. Takipçiler, mesajlar, fotoğraflar, videolar ve tüm Instagram verileri tamamen silinir, kurtarılamaz. Instagram hesabını silme işlemi için adım adım uygulanması gerekenleri sıraladık. Hesabın silinmesi talebini güvenlik gerekçeleri nedeniyle Instagram'dan yardım isteyerek yapamıyoruz o yüzden aşağıdaki adımları tek tek kendiniz uygulamanız gerekiyor. Tüm bu işlemlerin sonunda Instagram hesabı kalıcı kapatma işlemi yapılmış oluyor.

1.İşlem

Instagram hesap silme işlemini Instagram uygulaması üzerinden yapamıyoruz. Bilgisayarda ya da cep telefonunda tarayıcınızı açın (Google Chrome, Safari, Samsun Internet vb.)

2.İşlem

instagram.com web adresini açarak hesabınıza giriş yapın.

3.İşlem

Hesabı silmek için kullanılan bu bağlantıya tıklayın. Karşımıza "Hesabını neden silmek istiyorsun" seçenekleri çıkacak, burada kafanıza göre herhangi birini seçebilirsiniz.

4.İşlem 

İşlem onayı için "Şifreni tekrar gir" kısmına Instagram şifremizi yazıyoruz.

5.İşlem

En altta yer alan "Hesabı Sil" butonuna tıklayarak işlemi sonlandırıyoruz (burada kullanıcı adınız yazar örneğin istalya'yı sil gibi).

Instagram hesap silme işlemi bu kadardır ve veriler kalıcı olarak silinmiş olur.