Facebook İşletme Sınırı Sorunu

Instagram hesaplarını bir facebook sayfasına bağlamak isteyen kişiler "şu anda oluşturabileceğiniz işletme sayısında sınıra geldiniz" hatası alırlar. Bu hatayı alan kişiler için çözüm yazımızda. İşletme sayısında sınıra geldiniz çözümü için öncelikle hatanın neden meydana geldiğini açıklayalım. Ayrıca "işletme hesabı nasıl değiştirilir" ile ilgili bir diğer yayınımıza da göz atmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram hesabını bir işletme hesabına geçirirken, içerik üreticisi hesabına geçirirken ya da profesyonel bir hesaba geçiş yaparken Facebook sayfasına ihtiyacınız var. Facebook'un profesyoneller için geliştirdiği "Facebook Business Manager" ise bu geçişlerde otomatik olarak devreye girer.

Sosyal medya uzmanlarımızdan ücretli destek almak isterseniz:

♦♦Whatsapp Hattı 05436960478♦♦

Facebook Business Manager

Business manager giriş adresi business.facebook.com olarak belirlenmiştir. Instagram hesabını işletme, içerik üretici ve profesyonel hesaba geçirmek isteyenlerin bir Facebook sayfası olmalıdır. Geçiş işlemi esnasında ilgili Facebook sayfası için Business Manager içerisinde bir "işletme hesabı" oluşturulur.

Yani sizin Instagram için kullanmak istediğiniz her Facebook sayfası business managerda işletme hesabında kayıt altına alınır. Business manager üzerinde size verilen işletme hesabı sayısı ise sınırlıdır. Bu sınıra geldiğinizde daha fazla işletme hesabı oluşturamazsınız,

İşletme Sayısı Sınırı Çözümü

Instagram'da bu sorunla karşılaşanlar için çözümler sıralanmıştır.

Öncelikle Instagram'ın bağlı olduğu sayfayı profili düzenle diyerek kaldırın. Farklı bir Facebook hesabı açın, Instagram için artık bunu kullanın. Yeni Facebook hesabında işletme hesap sayısı sınırı da sıfırlanmış olacaktır.

Yeni hesap açmak istemiyorsanız business manager'a giderek gereksiz işletmeleri kalıcı olarak silin. Bunun için "işletme ayarları" kısmında "işletme bilgileri" bölümüne erişmeniz gerekiyor.

Hesap Bağlantısını Gözden Geçir Uyarısı

"Şu anda hesap bağlantın sadece Facebook ve Instagram'daki bazı özellikleri içeriyor.

Facebook ve Instagram'da daha fazla özellik kullanmak için lütfen bu bağlantıyı gözden geçir.

Instagram hesabının şifresine ihtiyacın olacak."

Yukarıdaki gibi bir uyarı alırsanız yazının ilk bölümlerinde yer alan aşamalardan birinde hata yapmışsınız demektir.

Instagram hesabını gizliye alarak yukarıdakş işlemleri tekrarlayın.

Uyarı: Instagram hesabını gizliye aldığınızda açık olan istatistik veriler sıfırlanır.