Instagram Hesabına Bağlı Facebook Sayfasını Onayla

Instagram kullanıcıları profesyonel bir hesaba geçiş yaptıklarında istatisikleri görmek ve reklam verebilmek için bir Facebook sayfasına bağlı olmak zorundadır. Instagram hesabını Facebook sayfasına bağlarken çeşitli sorunlar karşımıza çıkmaktadır. İşletme sınırı sorunu, reklam verememe, Facebook sayfasını onaylayamama gibi çeşitli teknik hatalar ortaya çıkar.

Instagram hesabını bir facebook sayfasına bağladıktan sonra yapmanız gereken kontroller şunlardır:

- Instagram'da profili düzenle diyerek bağlı sayfayı kontrol edin.

- Burada "Onayla" seçeneği açıksa Facebook sayfasının size ait olduğunu onaylamanız istenir.

Instagram'da Facebook Sayfasını Onayla Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram uygulamasını açtığınızda ve giriş yaptığınızda "profili düzenle" kısmında onayla seçeneği görünecektir. Onayla butonuna tıkladıktan sonra sırasıyla hangi adımları uygulayacağınız size gösterilir. Burada karşımıza çıkabilecek olası sistemsel hatalar şunlardır:

- Sayfa onaylama işlemi başarısız oldu.

- Ingress Time Out hata mesajı.

Söz konusu hataları gidermek için 2 yöntem uygulayacağız.

Öncelikle Instagram uygulamasında profili düzenle, sayfayı onayla işlemi yapmadan önce; sayfanın yöneticisi olduğunuz doğru Facebook hesabıyla giriş yaptığınızdan emin olun. Doğru Facebook ile giriş yaptıysanız sayfanız onaylanır.

Daha önceden farklı bir Business Manager işletmesine ait olan bir sayfayı farklı bir Facebook hesabına taşıdıysanız, burada ise "Ingress Time Out" hatasının çıkması muhtemeldir. Bu hata ile karşılaşırsanız Instagram hesabı üzerinden Facebook sayfasını doğrulamak olanaksızdır.

Facebook Business Manager açarak sayfanızı herhangi bir işletmeye ekleyin. Sayfanız bir işletmeye ait olduktan sonra, Facebook üzerinden sayfanızı açıp "Instagram" bölümüne gelin ve sayfa onaylama işlemini tamamlayın. Sayfa onaylama işlemini Instagram üzerinden de yapabilirsiniz.

Hepsi bu kadar. İstalya bol sosyal medyalı sağlıklı günler diler.