FACEBOOK'A GÖNDERİLEN KİMLİKLERİ VERİTABANINDAN SİLMEK

Facebook artık neredeyse tüm hesaplardan kimlik doğrulaması istemektedir. Facebook hesabı kimlik doğrulamasına düşen kişilerden kimlik istemekte ve hesabın gerçekten size ait olup olmadığını incelemektedir. 

Facebook Neden Kimlik Doğrulama İster?

Özellikle reklamlar vermeye başladıysanız, aktif olarak reklam veriyorsanız Facebook kişisel hesaplarınız ya da reklam hesaplarınız güvenlik nedeniyle doğrulamaya girebilir.

"Sosyal meselelerle, seçimlerle ilgili veya siyasi reklamlar" ile ilgili reklamlar yapmak istiyorsanız hesabınızı kesin olarak kimlik ile facebook.com/id bölümünden doğrulamanız gerekiyor.

Ayrıca Facebook hesabı taklit nedeniyle kapanan kişilerde hesabın açılması için destek formları ile Facebook ekibine kimlik gönderiyor.

Facebook'a Gönderdiğim Kimlikleri Nasıl Silerim?

Güvenliğiniz ve gizliliğiniz her zaman önceliktir. Facebook, kendi sistemlerini iyileştirmek ve gönderdiğiniz kimlikleri yapay zekaya okutarak sistemdeki diğer kimliklerle karşılaştırmak için 1 yıla kadar saklı tutabilir. Bu yüzden gönderdiğiniz kimlikleri kendi isteğinizle silinmesini talep edebilirsiniz.

  • Yapmanız gereken öncelikle bir tarayıcıdan facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Kimlik silme talebi için https://www.facebook.com/id?id_settings=true adresini ziyaret edin.
  • "Kimlikleri 1 yıl sakla" kısmı aktif ise burayı pasif hale getiriyoruz. Bu işlemi yapmanız yeterli.
  • Silme talebinizin ardından 30 gün içinde sistemde yer alan kimlikler otomatik olarak silinecektir.
  • Kimliklerin silinmesi daha önce doğrulanmış olan hesabınızı etkilemez, sadece saklanmasını önlemiş olursunuz.