Facebook İçerik Stüdyosu

Creator Studio, Facebook tarafından piyasaya sürülen ve hem facebook hem instagram için bir arada özellikler sunan bir platform. İstatistikleri takip etme, gelen mesajları kontrol etme, gönderi zamanlama, gönderi paylaşma, IGTV içerikleri zamanlama gibi birçok imkan sunuyor.


Instagram Paylaşımlarını Düzenlemek ve Zamanlamak (Schedule)

İçerik stüdyosuna kayıt olduktan sonra üst kısımdan eklemek istediğiniz hesapları ekleyin.

Facebook sayfalarınızı direk olarak ekleyebiliyorsunuz.

Instagram hesabını içerik stüdyosuna ekleyebilmek için Instagram hesabında "Ayarlar" "Hesap" kısmına giriş yapılmalıdır. Bu kısımda en altta yer alan

"Profesyonel hesaba geçiş yap"

"İçerik üreticisi hesabına geçiş yap" 

Seçenekleri var. Hangisini seçeceğiniz önemli değil. Instagram'ın size istatistik sunması için bu seviyede geçiş gerekiyor. Dilerseniz "içerik üreticisi hesabına geçiş yap" diyip devam edin.

Ardından içerik stüdyosuna gelerek hesabınızı bağlamak son derece kolay olacak.

İçerik Stüdyosu Paylaş Seçeneği Görünmüyor Mu?

Facebook tarafından piyasaya sürülen creator studio yani içerik stüdyosu, şuan için deneme sürecinde. Bu yüzden bir politika olarak her hesaba bu özellik sunulmuyor. Sadece Facebook'un belirlediği ve kendi algoritmasına göre seçtiği hesaplar bu özellikten yararlanabilir.

Eğer Facebook ve Instagram paylaşma seçeneğini göremezseniz yapabileceğiniz hiçbirşey yok. Zaman içerisinde içerik stüdyosununun gelişerek herkeste paylaşım seçeneğinin olmasını bekliyoruz.