Instagram Hikaye Kimliği İçin Geçersiz Eylem Çağrısı Hatası

Facebook Business Manager ile reklam verenler bu hatayla karşılaşabiliyor. Instagram Hikaye Kimliği İçin Geçersiz Eylem Çağrısı hatası genellikle reklam alanlarının hatalı seçilmesi sebebiyle olur. Şöyle ki, reklamını yapmak istediğiniz görsel ya da video kaç saniye, ölçüleri nasıl gibi tüm konulara hakim olmalısınız.

Örneğin siz 1dk uzunluğunda bir videoyu Facebook Business Manager ile reklama çıkmak istiyorsanız burada şu soruyu sormalısınız. Bu video Instagram'da hangi alanlarda yayınlanamaz? Tabiki hikayelerde 1dk uzunluğunda video gösterilemez. O yüzden reklam alanlarını işaretlerken hikayeler kısmını işaretlemeyin.

Eğer Facebook Business Manager ile reklam verirken reklam alanlarında hatalı seçim varsa bu hatayla karşılaşacaksınız:

"Instagram Hikaye Kimliği İçin Geçersiz Eylem Çağrısı: Geçirilen call_to_action, bu instagram_story_id ile birlikte kullanılamaz."

Çözümü ise yukarıda anlattığımız gibi reklam alanlarında. Çözüm için mutlaka "reklam alanları" düzeltilmelidir. Video ya da görselle uyumlu alanlar seçiniz. Gerekirse hikaye kısmını işaretlemeyin.

Bazen sık karşılaştığımız bir durum ise Google Chrome önbelleğinden kaynaklanıyor. Yani tüm herşeyi doğru yapsanız bile aynı hatayı alabilirsiniz. Bu durumda ise hataya bakmadan "onayla" diyerek yolunuza devam edebiliyorsunuz.

istalya..